Fansa Kağıt A.Ş

Ortadoğu’da yol ve köprü inşaatı, temizlik kağıdı üretimi ve kozmetik gibi birçok farklı sektörde faaliyette bulunan Fansa ailesi, 2013 yılında tüm iştiraklerini Fansa Group çatısı altında toplamıştır. Sahip olduğu deneyim ve tecrübeyi farklı coğrafyalara da taşıma hedefiyle yola çıkan firma, Türkiye’deki yatırımına 2014 yılında İzmir Torbalı’da satın alınan entegre temizlik kağıdı fabrikasında Fansa Paper adı altında, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına yönelik endüstriyel temizlik kağıdı ve bobin üretimi yaparak başlamıştır

Ana kağıt makinasında farklı pazarlara ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik çeşitli spectlerde üretilen yarımamüller, Fansa Paper markalarına endüstriyel temizlik kağıdı pazarında rekabet gücü kazandıran geniş ürün portföyü sağlarken, sektörün yarımamül ihtiyacına da cevap verebilmektedir. Endüstriyel tip temizlik kağıdının rulolu ve katlamalı ürün segmentlerinin tamamını üretebilecek şekilde faaliyet gösteren konverting fabrikası, Fansa Paper markalarının yanı sıra, private label müşterine de hizmet vermektedir.

Sürdürülebilirlik yaklaşımı ile çevre ve insana duyarlılık doğrultusunda faaliyet gösteren Fansa Paper tesislerinde yapılan de-inking yatırımı sayesinde %100 Selüloz, Mix ve %100 Geridönüşüm olmak üzere üç farklı tipte kağıt üretilebilmektedir. Geridönüşüm kağıdının kalitesi ile sektörde fark yaratan Fansa Paper, temizlik kağıdı pazarını bu yönde geliştirmeye ve müşterilerinde çevre bilincinin oluşmasına katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Pazardaki gelişmeleri ve müşteri beklentilerini ön planda tutarak geliştirilen yenilikçi ürünleriyle sektörün en güçlü firmalardan biri olmayı hedefleyen Fansa Paper , bu yönde sürekli yatırımlar yapmaya, sürdürülebilir ve tutarlı bir büyüme hedefi ile çalışmaya devam etmektedir.